Błonnik
Sortuj po:  


Błonnik psyllium

• Indyjskie Psyllium • czystość 98% • błonnik rozpuszczalny • całkowicie naturalny

Opis produktu

Psyllium jest idealnym źródłem błonnika pokarmowego dla osób mających problemy z tolerancją na błonnik owsiany. Ma kojący wpływ na wrażliwe jelita, gdzie błonnik owsiany może być zbyt ścierny. Błonnik Psyllium jest całkowicie naturalny i bezpieczny, używany przez miliony ludzi na całym świecie. Jest on wchłaniany przez nasz organizm i nie jest uzależniający. Dlatego nadaje się do długotrwałego użytkowania.

Po użyciu Psyllia powstaje uczucie „fałszywego nasycenia“ i zmniejsza się pragnienie po jedzeniu, co jest ważne przy obniżaniu nadwagi.

Dobrze zrównoważona dieta z odpowiednią ilością błonnika stymuluje właściwą eliminację niestrawionych resztek z naszego ciała. Jest to szczególnie ważne, aby system trawienny mógł funkcjonować sprawnie, tak aby nasz organizm mógł wchłonąć z pokarmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Zablokowany układ trawienny może uniemożliwić jej prawidłowe funkcjonowanie. Odpowiednia ilość błonnika w diecie jest obecnie uważany za bardzo ważny dla prawidłowego trawienia. Większość ludzi jednak w normalnej diecie posiada zaledwie 10 - 15 gramów błonnika dziennie, podczas gdy wymagana ilość błonnika powinna wynosić co najmniej 25 g. Błonnik pomaga usuwać niestrawione resztki potraw z przewodu pokarmowego, powodując ich ostatecznie pozytywny wpływ na nasz ogólny stan zdrowia. Psyllium jest dobrym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. Wchłania wodę ponad dwadzieścia razy więcej z powodu swojej wagi. Powoduje to, że po zmieszaniu z wodą tworzy miękki żel, który w swojej zdolności absorpcyjnej trwa nawet w przewodzie pokarmowym. To pomaga usunąć toksyny z organizmu i zapobiega ich pozostawania zbyt długo w jelitach.

Działanie

·       unikalny błonnik rozpuszczalny przy nadwadze i otyłości, odpędza uczucie głodu

·        posiada niską wartość energetyczną

·       oczyszcza układ trawienny i reguluje stolec

·       skuteczny środek przy zaparciu i biegunce, obniża ryzyko raka jelit i odbytnicy

·       można stosować przy cukrzycy i podwyższonym poziomie cholesterolu, nie zawiera cukrów

Sposób użycia

Psyllium zaleca się przyjmować 25-30 minut przed posiłkiem lub po posiłku. 1 porcję (10g) rozmieszać w 100 ml wody lub soku i od razu wypić. Po podaniu pojedynczej dawki należy wypić 300 ml wody. Dla uzyskania lepszego efektu należy przyjmować dziennie 2 – 3 dawki. Psyllium można również dodawać do różnych zamienników posiłków lub mlecznych koktajli. Możesz także dodać do jogurtu. Nie zapomnij zawsze wypić kolejnej szklanki wody lub innego napoju.

Wartość spożywcza w 100g proszku

Energia 20kj (4,8kcal)

Białko 1g

Błonnik 90g

Weglowodany 0g

Tłuszcz 0,28g

Skladniki

Błonnik ze skórek Psyllia ( Babka płesznik)

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 150 g

Producent

ASP

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania psyllia problemy zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie psyllia. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.


Cena z VAT : 17,77 zł (14,45 zł bez VAT)

Błonnik Psyllium plus z probiotykami

• Błonnik Psyllium • Lactobacillus i Bifidobacterie • Inulina • Omega 3 • 150g

Opis produktu

Psyllium PLUS jest naturalnym rozpuszczalnym błonnikiem indyjskim 98 %. Głównymi składnikami są Psyllium, bakterie probiotyczne, nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, probiotyki frukto-oligosacharydy (inulina). Probiotyki pomagają przywrócić naturalną mikroflorą jelitową, która może zostać zachwiana przez niewłaściwy styl życia, stres czy zażywanie antybiotyków.

Błonnik Psyllium wiąże wodę i aż 20 razy powiększa swoją objętość. W żołądku zachowuje się jak żel, stolec staje się elastyczny, pobudzona jest perystaltyka jelit i ułatwione przejście przez jelita. Powstały żel wchłania toksyny obniżając ryzyko wystąpienia raka jelita grubego i odbytnicy. Wypełnione jelita zwiększają swoją aktywność przez co dochodzi do przyspieszenia pasażu treści przez przewód pokarmowy. Psyllium zapewnia uczucie sytości przez co pomaga obniżyć masę ciała.

Pomaga regulować trawienie, zawiera unikalne kultury probiotyczne Lactobacillus rhamnosus oraz Bifidobacterium bifidum. Uzupełnia mikroflorę jelitową, wspiera naturalną odporność, oczyszcza przewód pokarmowy.

Sposób użycia

Psyllium zaleca się przyjmować 25-30 minut przed posiłkiem lub po posiłku. 1 porcję (10g) rozmieszać w 100 ml wody lub soku i od razu wypić. Po podaniu pojedynczej dawki należy wypić 300 ml wody. Dla uzyskania lepszego efektu należy przyjmować dziennie 2 – 3 dawki.

Wartość spożywcza w 100g proszku

Energia 169kj (40kcal)

Błonnik 87g

Białko 0,26g

Węglowodany 7,6g

Tłuszcz 2,65g

Wartość odżywcza w 10g proszku

Błonnik 8,7g

Frukto-oligosacharydy 0,5g

Lactobacillus i Bifidobacterium 1 miliard

Omega 3 450 mg

Skladniki

Błonnik ze skórek Psyllia ( Babka płesznik)

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 150 g

Producent

ASP

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania psyllia problemy zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie psyllia. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.


Cena z VAT : 24,25 zł (19,72 zł bez VAT)

Błonnik owsiany

Opis Produktu

Błonnik owsiany jest całkowicie naturalnym koncentratem otrzymywanym z obłuszczonego ziarna owsa, poddanego obróbce hydro – termicznej, następnie skomplikowanemu procesowi wyodrębnienia z ziarna frakcji bogatych w beta-glukan (bez użycia środków chemicznych). Produkt nie zawiera konserwantów, przeciwzbrylaczy i innych dodatkowych substancji chemicznych.

Opis preparatu: sypki proszek o jednolitej konsystencji. Barwa jasno-kremowo-beżowa. Smak i zapach charakterystyczne dla płatków i otrąb owsianych, bez posmaków i zapachów obcych.

Cechy charakterystyczne: dobór odmian owsa, brak zawartości łuski oraz sam proces fizycznej obróbki pozwala łączyć w błonniku owsianym delikatność owsianki, zbożowy smak oraz ponad 20-to procentową zawartość beta-glukanu. To właśnie rozpuszczalny błonnik – czyli beta-glukan – niczym płynny opatrunek powleka i wnika w śluzówkę jelit, utrudniając enzymom penetrację treści pokarmowej oraz spowalniając procesy wchłaniania. Beta-glukan utrudnia syntezę i przyswajanie cholesterolu i tłuszczy, zmniejsza ilość przyswojonej glukozy, a także opóźnia moment pojawienia się piku cukrowego. Obniża efektywną kaloryczność oraz indeks glikemiczny pokarmu. Zawartość beta-glukanu w błonniku owsianym jest ponad 6-cio krotnie wyższa niż w płatkach owsianych. Ze względu na dużą zawartość beta-glukanu ma duże zdolności żelujące, nawet w połączeniu z zimną wodą.

Zastosowanie

Jako dodatek do produktów w formie „instant”, w produkcji mleczarsko-nabiałowej, müsli i innych - jako element diety błonnikowej. Może być używany jako zamiennik dozwolonych substancji zagęszczających.

Zalecone dawkowanie

Błonnik owsiany zaleca się przyjmować rano. 1 porcja 15g - 20g ( 2 duże łyżeczki ) rozmieszać w wodzie lub soku i od razu wypić.

Wartość odżywcza w 100g proszku

Energia 1117Kj (267kcal)

Białko 21%

Węglowodany 34%

Błonnik 30% w tym beta-glutan 14%

Tluszcze 5%

Witaminy i minerały

Sód 6mg/100g,

Magnez 200mg/100g

Wapno 90mg/100g

Potas 600mg/100g

Żelazo 7mg/100g

Cynk 4mg/100g

Witamina B1 0,3mg/100g

Witamina B2 0,9mg/100g

Witamina B6 0,2mg/100g

Kwas foliowy 44µg/100g

Witamina E 5,3mg/100g

Składniki

Błonnik owsiany

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 250g

Producent

ASP

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania błonnika owsianego problemy zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie błonnika owsianego. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.


Cena z VAT : 17,52 zł (14,24 zł bez VAT)

Bificol - błonnik na zdrowe jelita

Opis produktu

Bificol jest to produkt wyrobiony z naturalnych składników, które pomagają jelitom w ich prawidłowym funkcjonowaniu. Przy jego stosowaniu dwa razy dziennie, dodaje ciału wystarczającej ilości błonnika, aby zapewnić regularne wypróżnienia jelit oraz zapewniając przyjazne bakterie, które są bardzo ważne dla utrzymania zdrowej równowagi w jelitach. Błonnik pochodzi z łusek psyllia Indyjskego, który jest bardzo bogaty w błonnik i wiąże wodę więcej niż 30 razy powiększa swoją objętość. Jest idealnym narzędziem do zapewnienia właściwego przepływu niestrawionych pozostałości w przewodzie pokarmowym. Psyllium zawarte w Bificole jest o czystości 98%, który jest najwyższej dostępnej jakości.

Lactobacillus rhamnosus i Bifidobacterium bifidum (probiotyk), znane jako przyjazne bakterie, które są niezbędne dla zdrowia jelit. Przyjazne bakterie zawarte w Bificolu odgrywają ważną rolę w całym procesie utrzymania zdrowych jelit. Fruktooligosacharydy (prebiotyk), otrzymywany z cykorii, pomaga przedłużyć żywotność bakterii wjelitach. Bificol jest pochłaniany przez organizm i jest odpowiedni do codziennego użytku.

Produkt Bificol jest bezglutenowy, bez fitynianu, nie zawiera substacje zbożowe ani mleczne, jest produkowany z genetycznie niemodyfikowanych składników.

Sposób użycia

Bificol zaleca się przyjmować 25-30 minut przed posiłkiem lub po posiłku. 1 porcję (10g) rozmieszać w 100 ml wody lub soku i od razu wypić. Po podaniu pojedynczej dawki należy wypić 300 ml wody. Dla uzyskania lepszego efektu należy przyjmować dziennie 2 dawki.

Wartość spożywcza w 100g proszku

Energia 1588kj (379kcal)

Węglowodany 92,15g

Błonnik 60g

Białko 0g

Tłuszcz 0g

Wartość odżywcza w 10g proszku

Błonnik 6g

Frukto-oligosacharydy 3g

Lactobacillus rhamnosus i Bifidobacterium bifidum 2,4miliard

Skladniki

Błonnik ze skórek Psyllia (Babka płesznik 98%), Frukto-oligosacharydy Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum.

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 150 g

Producent

ASP

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania bificolu problemy zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie bificolu. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci. Przechowywać starannie w suchym miejscu.


Cena z VAT : 27,91 zł (22,69 zł bez VAT)

Inulina - Błonnik z cykorii 1000g

• Inulina błonnik z korzenia cykorii • naturalny prebiotyk • zamiennik cukru • 1000g

Opis produktu

Inulina - prebiotyk pochodzących z cykorii. Inulina przechodzi przez nasz układ trawienny w dużej mierze niezmieniona. Jest odporna na działanie kwasów trawiennych i enzymów trawiennych. Niezmieniona dostaje się do jelita grubego, który rozpoczyna swoje zadanie. Inulina działa w jelicie grubym jako źródło składników pokarmowych dla niektórych organizmów żywych. Stwarza idealne warunki życia dla przyjaznych bakterii acidofillus Lactobacillus, Lactobacillus bifidum itp.). Wspiera ich wzrost i podział, a tym samym przedłuża ich żywotność.

Zapobiega reprodukcję wrogich bakterii. Pomaga zapobiegać biegunki zakaźnej. Inulina jest pośrednio zaangażowana w walce ciągłej przed zapaleniami jelit i okrężnicy. Obecność inuliny zwiększa wchłanianie wapnia nawet o 50%.

Zalecone dawkowanie

Inulina błonnik z cykorii zaleca się przyjmować 1 raz dziennie 10g lub 2 razy dziennie po 5g. Dzienną dawkę rozmieszać w wodzie, w soku lub w mineralnej wodzie i wypić. Można również dodawać do jogurtu.

Wartość odżywcza w 100g proszku

Energia 503kj/120kcal

Inulina 90g

Węglowodany 97g

Składniki

Inulina błonnik z cykorii

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 1000g

Producent

Vemica

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania inuliny problemy, zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie inuliny. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.


Cena z VAT : 52,64 zł (42,80 zł bez VAT)

Inulina - Błonnik z cykorii

• Inulina błonnik z korzenia cykorii • naturalny prebiotyk • zamiennik cukru • 300g

Opis produktu

Inulina - naturalny prebiotyk pochodzących z korzenia cykorii. Inulina przechodzi przez nasz układ trawienny w dużej mierze niezmieniona. Jest odporna na działanie kwasów trawiennych i enzymów trawiennych. Niezmieniona dostaje się do jelita grubego, który rozpoczyna swoje zadanie. Inulina działa w jelicie grubym jako źródło składników pokarmowych dla niektórych organizmów żywych. Stwarza idealne warunki życia dla przyjaznych bakterii (acidofillus Lactobacillus, Lactobacillus bifidum itp.). Wspiera ich wzrost i podział, a tym samym przedłuża ich żywotność.

Zapobiega reprodukcję wrogich bakterii. Pomaga zapobiegać biegunki zakaźnej. Inulina jest pośrednio zaangażowana w walce ciągłej przed zapaleniami jelit i okrężnicy. Obecność inuliny zwiększa wchłanianie wapnia nawet o 50%.

Zalecone dawkowanie

Inulina błonnik z cykorii zaleca się przyjmować 1 raz dziennie 10g lub 2 razy dziennie po 5g. Dzienną dawkę rozmieszać w wodzie, w soku lub w mineralnej wodzie i wypić. Można również dodawać do jogurtu.

Wartość odżywcza w 100g proszku

Energia 503kj/120kcal

Inulina 90g

Węglowodany 97g

Składniki

Inulina błonnik z cykorii

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 300g

Producent

Vemica

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania inuliny problemy, zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie inuliny. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.


Cena z VAT : 17,99 zł (14,63 zł bez VAT)

Błonnik Naturalny 500g

• Błonnik Naturalny • Mieszanka Babka płesznik 400g + Babka jajowata 100g • 500g •

Opis produktu

Babka płesznik - spożywanie nasion babki płesznik ma ogromnie pozytywny wpływ na pracę jelit oraz na funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu. Związki zawarte w nasionach babki płesznik przyspieszają przemianę materii, regulują trawienie, działają przeczyszczająco. Nasiona babki płesznik pęcznieją pod wpływem wody, czyli absorbuje ją pochłaniając niekorzystne substancje z naszego organizmu, podczas absorbcji jednocześnie nasiona płesznika wydzielają śluz, który nawilża wnętrze jelit łagodząc podrażnienia błony śluzowej. Dodatkowym atutem nasion babki płesznika są zdolności absorbcyjne toksyn z organizmu które wydalane są wraz z łuskami nasiennymi.

Babka jajowata łuski - łuski nasion babki jajowatej od dawna stosowane są w leczeniu zaparć i biegunek jako środek dobrze absorbujący nadmiar płynów w jelitach. Dzięki śluzowi zawartemu w łuskach, babka jajowata stosowana jest przy leczeniu hemoroidów i stanów zapalnych jelit. Poleca się ją kobietom w ciąży i diabetykom. Badania wykazały także jej pozytywny wpływ na obniżanie poziomu cholesterolu oraz ciśnienia krwi. Ze względu na dużą zawartością naturalnego błonnika babka jajowata stosowana jest jako suplement diety wspierający odchudzanie.

Zastosowanie błonnika witalnego

 • skutecznie wspomaga proces odchudzania: pozostawia uczucie sytości na długi czas, hamuje nadmierny apetyt i zapobiega efektowi jo-jo
 • usprawnia pracę jelit, dzięki czemu likwiduje zaparcia
 • usuwa toksyny z organizmu
 • poprawia samopoczucie, koncentrację, (niweluje zmęczenie, apatię i senność)
 • obniża ciśnienie krwi i pomaga przywrócić optymalny poziom cholesterolu
 • obniża ryzyko zachorowań na raka i chorobę wieńcową serca
 • oczyszcza wątrobę

Sposób użycia                       

Dzienna dawka błonnika witalnego to 3 łyżeczki stosowane 3 razy dziennie. Każde 3 łyżeczki należy rozpuścić w 0,5 l płynu. Najlepiej spożywać na trzy godziny przed posiłkiem i bezpośrednio po posiłku, ponieważ w ten sposób w znacznym stopniu zwiększa uczucie sytości. Podczas stosowania preparatu należy pić codziennie ok. 2 l wody.

Skladniki

Babka płesznik 400g, Babka jajowata łuski 100g

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 500g

Producent

Bomex

Ogólne informacje i porady

Nie stosować przy nadwrażliwości na składniki błonnika witalnego, w stanach skurczowych lub niedrożność jelit, bólach brzucha o nieznanej przyczynie, nudnościach, wymiotach. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.


Cena z VAT : 24,00 zł (19,51 zł bez VAT)

Błonnik Naturalny 1000g

• Błonnik Naturalny • Mieszanka Babka płesznik 800g + Babka jajowata 200g • 1000g •

Opis produktu

Babka płesznik - spożywanie nasion babki płesznik ma ogromnie pozytywny wpływ na pracę jelit oraz na funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu. Związki zawarte w nasionach babki płesznik przyspieszają przemianę materii, regulują trawienie, działają przeczyszczająco. Nasiona babki płesznik pęcznieją pod wpływem wody, czyli absorbuje ją pochłaniając niekorzystne substancje z naszego organizmu, podczas absorbcji jednocześnie nasiona płesznika wydzielają śluz, który nawilża wnętrze jelit łagodząc podrażnienia błony śluzowej. Dodatkowym atutem nasion babki płesznika są zdolności absorbcyjne toksyn z organizmu które wydalane są wraz z łuskami nasiennymi.

Babka jajowata łuski - łuski nasion babki jajowatej od dawna stosowane są w leczeniu zaparć i biegunek jako środek dobrze absorbujący nadmiar płynów w jelitach. Dzięki śluzowi zawartemu w łuskach, babka jajowata stosowana jest przy leczeniu hemoroidów i stanów zapalnych jelit. Poleca się ją kobietom w ciąży i diabetykom. Badania wykazały także jej pozytywny wpływ na obniżanie poziomu cholesterolu oraz ciśnienia krwi. Ze względu na dużą zawartością naturalnego błonnika babka jajowata stosowana jest jako suplement diety wspierający odchudzanie.

Zastosowanie błonnika witalnego

 • skutecznie wspomaga proces odchudzania: pozostawia uczucie sytości na długi czas, hamuje nadmierny apetyt i zapobiega efektowi jo-jo
 • usprawnia pracę jelit, dzięki czemu likwiduje zaparcia
 • usuwa toksyny z organizmu
 • poprawia samopoczucie, koncentrację, (niweluje zmęczenie, apatię i senność)
 • obniża ciśnienie krwi i pomaga przywrócić optymalny poziom cholesterolu
 • obniża ryzyko zachorowań na raka i chorobę wieńcową serca
 • oczyszcza wątrobę

Sposób użycia                       

Dzienna dawka błonnika witalnego to 3 łyżeczki stosowane 3 razy dziennie. Każde 3 łyżeczki należy rozpuścić w 0,5 l płynu. Najlepiej spożywać na trzy godziny przed posiłkiem i bezpośrednio po posiłku, ponieważ w ten sposób w znacznym stopniu zwiększa uczucie sytości. Podczas stosowania preparatu należy pić codziennie ok. 2 l wody.

Skladniki

Babka płesznik 400g, Babka jajowata łuski 100g

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 500g

Producent

Bomex

Ogólne informacje i porady

Nie stosować przy nadwrażliwości na składniki błonnika witalnego, w stanach skurczowych lub niedrożność jelit, bólach brzucha o nieznanej przyczynie, nudnościach, wymiotach. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.


Cena z VAT : 42,00 zł (34,15 zł bez VAT)

Błonnik ryżowy

• błonnik ryżowy • suplement diety • 300g

Opis produktu

Ryż jest jedną z najstarszych roślin uprawnych świata. Główną wartość odżywcza ryżu jest znana dłużej niż 10000 lat.

Błonnik ryżowy zawiera minimalnie 25% błonnika, białka, tłuszcze, gdzie 80% to nienasycone kwasy tłuszczowe i inne substancje bioaktywne, dalsze strawialne węglowodany (głównie skrobię), wysoką zawartość witamin z grupy B, minerały (zwłaszcza magnez) i jest bogaty w antyoksydanty (witaminy, flawonoidy, karotenoidy, gamma-oryzanol).

Błonnik ryżowy jest hypoalergiczny, nadaje się do diety bezglutenowej. Przyczynia się do lepszego trawienia i ma świetny profil smakowy.

Białko zawarte w miąższu to jeden z najbardziej kompleksowych źródeł aminokwasów w porównaniu do innych zbóż. Białko ryżowe znane jest jako źródło hipoalergicznego białka. Skrobia ryżowa ma neutralny smak i jest bardzo łatwo przyswajalna. Błonnik ryżowy jest bogaty w witaminy z grupy B, zwłaszcza B1 (tiamina), B3 (niacyna), przeciwutleniacze. Błonnik ryżowy jest bogaty w antyoksydanty, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Gamma-oryzanol pomaga utrzymać prawidłową wartość soków trawiennych w żołądku i jest korzystny w leczeniu wrzodów żołądka.

Korzystny wpływ błonnika ryżowego

·      optymalizacja żywności (zrównoważona kompozycja składników odżywczych mikro i makro, naturalne źródło błonnika, witamin, minerały),

·      wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i wątrobie (gamma-oryzanol, błonnik, kwasy tłuszczowe, fitosterole)

·      przeciwutleniacze (witaminy, karotenoidy, flawonoidy)

·      lepsze trawienie (błonnik).

Zalecone dawkowanie

Błonnik ryżowy zaleca się stosować rano. Dwie łyżeczki (10-15 g) wymieszać w szklance z 80 - 100 ml wody lub innych napojów i wypić. Można wymieszać w jogurcie lub z płatkami musli.

Wartość odżywcza w 100g proszku

Energia 1379 kj / 330 kcal, Białko 15%, Tłuszcze ( w tym 80% nienasycone kwasy tłuszczowe) 20%, Minerały 9%, Węglowodany 50%, Błonnik 20%, Witamina E 6 mg, Witamina B1 2,5 mg, Witamina B3 37 mg, Magnez 800 mg, Gamma-oryzanol 250 mg, Fitosterole 440 mg

Składniki

Błonnik z plewki ryżowego ziarna

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 300g

Producent

ASP

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania błonnika ryżowego problemy, zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie błonnika ryżowego. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.

Opis produktu

Inulina - naturalny prebiotyk pochodzących z korzenia cykorii. Inulina przechodzi przez nasz układ trawienny w dużej mierze niezmieniona. Jest odporna na działanie kwasów trawiennych i enzymów trawiennych. Niezmieniona dostaje się do jelita grubego, który rozpoczyna swoje zadanie. Inulina działa w jelicie grubym jako źródło składników pokarmowych dla niektórych organizmów żywych. Stwarza idealne warunki życia dla przyjaznych bakterii (acidofillus Lactobacillus, Lactobacillus bifidum itp.). Wspiera ich wzrost i podział, a tym samym przedłuża ich żywotność.

Zapobiega reprodukcję wrogich bakterii. Pomaga zapobiegać biegunki zakaźnej. Inulina jest pośrednio zaangażowana w walce ciągłej przed zapaleniami jelit i okrężnicy. Obecność inuliny zwiększa wchłanianie wapnia nawet o 50%.

Zalecone dawkowanie

Inulina błonnik z cykorii zaleca się przyjmować 1 raz dziennie 10g lub 2 razy dziennie po 5g. Dzienną dawkę rozmieszać w wodzie, w soku lub w mineralnej wodzie i wypić. Można również dodawać do jogurtu.

Wartość odżywcza w 100g proszku

Energia 503kj/120kcal

Inulina 90g

Węglowodany 97g

Składniki

Inulina błonnik z cykorii

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 300g

Producent

ASP

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania inuliny problemy, zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie inuliny. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.


Cena z VAT : 17,99 zł (14,63 zł bez VAT)
FineDesign