Cukier i słodziki

Ksylitol cukier brzozowy 1kg

Brak danych o cenie

• Ksylitol cukier brzozowy 1000g

• Krystaliczny proszek

• Naturalny słodzik

• Dla diabetyków

Opis produktu

Niski indeks glikemiczny IG = 7 ksylitol (IG cukru = 68) pomaga utrzymać niski i stabilny poziom cukru we krwi. Przy jego trawieniu i metabolicznej przemianie nie jest potrzebna insulina. Jest odpowiedni jako słodzik dla cukrzyków, dla kobiet w ciąży z cukrzycą ciążową. Nadaje się również dla osób cierpiących na infekcje grzybicze (kandydoza), natomiast w porównaniu do tradycyjnego cukru nie dostarcza podatnego gruntu dla rozwoju pleśni.

Ksylitol jest substytutem cukru. Odpowiedni dla wszystkich, dzieci i dorosłych, diabetyków, osoby z predyspozycją do cukrzycy, kobiet w ciąży oraz karmiących , w ramach redukcji i diety candida.

Żywieniowe skutki stosowania ksylitol jako zamiennik cukru:

  • Spożywanie pokarmów i napojów zawierających ksylitol zamiast innych cukrów przyczynia się do utrzymania mineralizacji zębów.
  • Spożywanie pokarmów i napojów zawierających ksylitol zamiast innych cukrów powoduje mniejszy wzrost poziomu glukozy we krwi po ich spożyciu w porównaniu do żywności i napojów, które zawierają cukier.

Sposób użycia

Ksylitol nadaje się nie tylko do słodzenia gorących i zimnych napojów, a także do pieczenia, gotowania, słodzenia owoców, sałatek, sosów oraz tam, gdzie istnieje potrzeba, aby zastąpić klasyczny cukier buraczany.

Zalecane dawkowanie

Maksymalna dawka dobowa wynosi 50g

Składniki

Ksylitol

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 1kg

Producent

Intenson

Ogólne informacje i porady

Ksylitol nie nadaje się do pieczenia ciast drożdżowych (na ksylitolu drożdże nie rosną)

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze do 25°C. Przekroczenie zalecanej dziennej dawki może powodować działanie przeczyszczające.

Ksylitol 1kg

Podobne produkty

Dotawa darmowa dol

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij