Lecytyna słonecznikowa

Lecytyna słonecznikowa w proszku 150g

80.00 zł

Dostępność: Dostępny

• Lecytyna słonecznikowa

• Suplement diety

• non GMO

• w proszku

• 150 g = 125 tabletek

150 g Lecytyny = 125 tabletek 

Opis produktu

Lecytyna słonecznikowa jest czysto naturalnym, ziołowym suplementem diety człowieka, która jest alternatywą dla lecytyny sojowej. Słonecznik jako roślina nie jest związany z genetyczną modyfikacją i nie zawiera alergenów. Korzyścią lecytyny słonecznikowej to neutralny smak i zapach. Lecytyna jest mieszaniną fosfolipidów, która w organiźmie człowieka, jest obecna w każdej komórce ciała, zwłaszcza jako składnik błon komórkowych oraz, jest bardzo ważnym elementem składowym mózgu i tkanki nerwowej. Lecytyna słonecznikowa posiada szereg korzystnych fosfolipidów. Głównym składnikiem czynnym jest cholina. Odżywczy wpływ choliny na organizm:

  • Cholina przyczynia się do metabolizmu homocysteiny. Homocysteina jest aminokwasem, który jest obecny u każdego czlwowieka we krwi i jest tworzony cięciem białka.
  • Cholina przyczynia się do metabolizmu lipidów, co pomaga w utrzymaniu poziomu cholesterolu w postaci rozpuszczalnej i zapobiega jego akumulację w naczyniach krwionośnych. Jest ważnym składnikiem żółci, która jest niezbędna do trawienia tłuszczów.
  • Cholina przyczynia się do utrzymania normalnych funkcji wątroby. Jeśli w diecie nie ma wystarczającej ilości choliny , może to powodować duże nagromadzenie ilości tłuszczu w wątrobie tzw. stłuszczenie wątroby.

Sposób użycia

Zalecane 1/2 łyżeczki lecytyny w proszku przyjmować z jedzeniem. Alternatywą jest dodać do jogurtu, potraw zbożowych, zup, sałatek i do pieczenia. Lecytyna jest doskonałym, naturalnym emulgatorem, w żywności zapobiega oddzielaniu wody od oleju. Lecytyna może być rówinież właściwa do pieczenia chleba i ciast w domu. Zalecana dawka do ciasta na chleb to 2-3g na 1kg.

Zalecane dawkowanie

1g (1/2 łyżeczki) lecytyny słonecznikowej 1 - 2 razy dziennie. Przy podwyższonym choleserolu zwiększenie dawki dziennej jest możliwe po konsultacji z lekarzem.

Zawartość substancji czynnej w 100g

Wartość energetyczna 3525 kJ / 842 kcal

Lecytyna słonecznikowa 96g

Naturalna zawartość fosfolipidów w 100g

Fosfatydylocholiny (witamina B4) 20-22g

fosfatydyloinozytol (witamina B8) 20-22g

Fosfatydyloetanoloamina 8-10g

Kwas fosfatydowy, 8-10g

Składniki

Lecytyna słonecznikowa

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 150g

Producent

Vemica

Ogólne rady i ostrzeżenia

Nie należy przekraczać określonej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących. Jest to odwodniony produkt. Po otwarciu przechowywać w suchym miejscu. Dopuszczalne odchylenie masy + / - 2%.

Podobne produkty

Dotawa darmowa dol

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij