Cukier i słodziki

Stevion

30.00 zł

Dostępność: Dostępny

• Naturalny sypki słodzik

• Zawiera stewie i prebiotyk

• Słodycz jak cukier

• 300g

• GI=15

• Dla diabetyków

Opis produktu

Słodzik na bazie sorbitolu, izomaltulozy, inuliny i glikozydów stewii. Stevion to naturalny, sypki słodzik bez gorzkawego posmaku, będacy pełnowartościowym ekiwalentem cukru buraczanego(sacharozy). Głównymi składnikami STEVIONU są substancje słodzące znane jako glikozydy stewii, które są ekstrahowane z rośliny pod nazwą stewia cukrowa oraz błonnik inuliny otrzymywany w drodze ekstrakcji z korzenia cykorii. W związku z tym, że glikozydy stewii są ok.200 razy słodsze niż cukier z buraków, więc recepturę STEVIONU opracowano tak, aby jego słodkość była porównywalna ze słodkością cukru buraczanego.

Inulina występuje w postaci dietetycznego błonnika. Przedostaje się on do jelita grubego w niezmienionej postaci, wspomagając tworzenie się własnych bifidobakterii (jest odżywką dla przyjaznej flory bakteryjnej w układzie trawiennym.)

Oprócz tego inulina maskuje naturalną gorzkość stewii – glikozydów stewii.

Stevion to słodzik pochodzenia roślinnego zalecany każdemu, kto nie chce zrezygnować ze słodzenia, lecz obawia się utycia. Nadaje się dla dorosłych i dzieci, w szczególności dla osób chorujących na cukrzycę czy z predyspozycją do cukrzycy, cierpiących na schorzenia sercowo-naczyniowe lub też zmagające się z otyłością.

Zalety odżywcze STEVIONU jako ekwiwalent cukru:

- konsumowanie artykułów spożywczych i napojów zawierających stewię zamiast innych cukrów przyczynia się do mineralizacji zębów.

- konsumowanie artykułów spożywczych i napojów zawierających STEVION zamiast innych cukrów spowalnia wzrost poziomu glukozy we krwi po ich spożyciu w porównaniu z tymi, które zawierają cukier.

Zastosowanie

Stevion  jest stosowany do słodzenia napojów ciepłych i zimnych oraz do pieczenia, gotowania, wekowania, słodzenia owoców, sałatek, sosów, czyli wszędzie tam, gdzie zajdzie potrzeba zastąpienia klasycznego cukru z buraków.

Dawkowanie

Charaktyzuje się słodkością i smakiem porównywalnymi z cukrem buraczanym. Maksymalna dawka dzienna wynosci 100g.

Skład

Sorbitol, izomaltuloza (izomaltuloza jest źrodłem glukozy i fruktozy), inulina z cykorii, ekstrat z liści stewii(glikozydy stewii).

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 300g

Producent

Vemica

Ogólne zalecenia i uwagi

Przechowywać poza zasięgiem małych dzieci, w środowisku suchym, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temeraturze do 25°C. W razie przekroczenia dawki dziennej może się pojawić efekt laksacyjny. Nie stosować w zastępstwie różnorodnego jedzenia.

 

Podobne produkty

Dotawa darmowa dol

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij