Oczyszczanie

Inulina - Błonnik z cykorii 250g

20.00 zł

Dostępność: Dostępny

• Inulina błonnik z korzenia cykorii

• Naturalny prebiotyk

• Zamiennik cukru

• 250g

Opis produktu

Inulina - naturalny prebiotyk pochodzących z korzenia cykorii. Inulina przechodzi przez nasz układ trawienny w dużej mierze niezmieniona. Jest odporna na działanie kwasów trawiennych i enzymów trawiennych. Niezmieniona dostaje się do jelita grubego, który rozpoczyna swoje zadanie. Inulina działa w jelicie grubym jako źródło składników pokarmowych dla niektórych organizmów żywych. Stwarza idealne warunki życia dla przyjaznych bakterii (acidofillus Lactobacillus, Lactobacillus bifidum itp.). Wspiera ich wzrost i podział, a tym samym przedłuża ich żywotność.

Zapobiega reprodukcję wrogich bakterii. Pomaga zapobiegać biegunki zakaźnej. Inulina jest pośrednio zaangażowana w walce ciągłej przed zapaleniami jelit i okrężnicy. Obecność inuliny zwiększa wchłanianie wapnia nawet o 50%.

Zalecone dawkowanie

Inulina błonnik z cykorii zaleca się przyjmować 1 raz dziennie 10g lub 2 razy dziennie po 5g. Dzienną dawkę rozmieszać w wodzie, w soku lub w mineralnej wodzie i wypić. Można również dodawać do jogurtu.

Wartość odżywcza w 100g proszku

Energia 503kj/120kcal

Inulina 90g

Węglowodany 97g

Składniki

Inulina błonnik z cykorii

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 250g

Producent

Vemica

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania inuliny problemy, zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie inuliny. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.

Podobne produkty

Dotawa darmowa dol

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij